А саме:
Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Роман Шумада, завідувач обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР;
Юлія Руденко, головний спеціаліст відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування, моніторингу та позапланового контролю Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області;
Лариса Двоєносова, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
Світлана Гритчина, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Оцінювання проводилось з 15 по 26 березня 2021 року в заочній формі у режимі моніторингу згідно з інструктивно-методичними рекомендаціями.
08 квітня 2021 року Центром проведено обласний вебінар на тему «Підсумки евалюації вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області».
Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області привітав учасників вебінару та закцентував увагу на меті евалюації. Він розповів, що за час проведення оцінювання з 2018 по 2021 рік спільно з НМЦ ПТО у Запорізькій області брали участь експерти з різних організацій, а саме:
- Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
- Управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області;
- КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»;
- Національний університет «Запорізька політехніка»;
- Класичний приватний університет;
- ТОВ «Брейн Академі Запоріжжя».
Доповідач розповів, що сайт закладу освіти, насамперед, дає можливість популяризації системи професійної освіти, розширенню користувацької аудиторії, підвищенню престижу робітничих професій.
Пан Олександр рекомендував не використовувати велику кількість кольорів при оформленні сайту. Колірна гама не повинна напружувати очі людини. Звернув увагу, що реклама яка з’являється на сайті має мати безпосереднє відношення до закладу освіти.
Запропонував додати додаткові сервіси для інтеграції із соціальними мережами, що без сумніву, позитивно впливає на професійну орієнтацію майбутніх абітурієнтів та встановити чат-боти для інтерактивного спілкування з відвідувачами.
Продовжила вебінар Тетяна Озерова, начальник управління Державної служби якості освіти у Запорізькій області, звернувши увагу на таких основних аспектах, як:
- державна та інформаційна політика у сфері освіти здійснюється відповідно до статті 6 «Засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності» Закону України «Про освіту»;
- забезпечення якості освіти та якості освітньої діяльності (ст. 1 Закону України «Про освіту»);
- компоненти внутрішньої системи забезпечення якості (ч. 3 ст. 41 Закону України «Про освіту»);
- заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх вебсайтах, а у разі їх відсутності – на вебсайтах своїх засновників, відкритий доступ до такої інформації та документів (відповідно до статті 30 закону України «Про освіту»);
- керівники закладів освіти несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 18854 кодексу України про адміністративні правопорушення.
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з презентацією Романа Шумади, завідувача обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, на якій він поділився такими зауваженнями щодо оформлення сайтів:
- багатоповерхові меню та складної структури;
- покликання на ресурси, яких більше не існує або доступ обмежений;
- неактуальні матеріали закріплені вгорі стрічки новин;
- недоступні відео та зображення;
- при великій наявності фото на сайті, зручніше б мати галерею-карусель та інше.
Лариса Двоєносова, методист НМЦ ПТО у Запорізькій області розповіла, що більшість оновлених у минулих роках сайтів закладів освіти не зупиняються на досягнутому та модернізують інтерфейс, додаючи нові плагіни для інтерактивного спілкування з відвідувачами.
У багатьох сайтах створено і постійно оновлюється окремий розділ «Учнівське самоврядування». Інформація про роботу актуальна і це неабиякий ресурс для профорієнтаційної роботи.
Методист завершила вебінар оголошенням Топ-5 кращих вебсайтів ЗП (ПТ)О -2021:
1 місце – ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище Моторобудівник».
2 місце – ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю».
3 місце – ДНЗ «Василівський професійний ліцей».
4 місце – ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей».
5 місце – ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище».
Переможці, які посіли призові місця отримали Диплом «Кращий вебсайт ЗП(ПТ)О-2021».
Комментариев нет:
Отправить комментарий