четверг, 29 октября 2020 г.

Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О»

 




28 жовтня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О».

Відкрив захід Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області ознайомивши учасників із закладами професійної (професійно-технічної) освіти, де створені спеціальні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти, де відбувається професійна підготовка осіб з особливими освітніми потребами. Він підкреслив важливість проведення вебінару та побажав усім учасникам плідної роботи.

Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» поділилась досвідом закладу освіти розповівши, про відсутність перепонів для надання освітніх послуг з отримання професій особам, що здобули базову середню освіту за спеціальною програмою. Тому що здобуття професійних компетентностей відбувається згідно з навчальними планами без надання повної загальної середньої освіти, яку отримують у форматі «вечірньої школи», на підставі договорів з закладами загальної середньої освіти. Заклад освіти надає багатопрофільну підготовку кваліфікованих робітників, саме: професії будівельного, художнього профілю та економічно-адміністративного напряму.

Продовжила вебінар Ніна Бєлова, в.о. заступника директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, розповівши про створення інклюзивного освітнього простору для випускників спеціальних загальноосвітніх шкіл у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області.

Ганна Ахундова, заступник директора Миколаївського професійного ліцею торгівлі та ресторанного сервісу, поділилась своїм досвідом роботи зі здобувачами освіти, які мають особливі освітні потреби та створення для них сприятливих психологічних умов для набуття професійних навичок і умінь, адаптація, соціалізація, надання професії, працевлаштування.

Ірина Сахневич, заступник директора з навчально-виховної роботи Житомирського професійного ліцею Житомирської обласної ради ознайомила присутніх з організацією інклюзивного навчання в закладі освіти.

Наталія Кривенко, заступник директора з навчально-виховної роботи Кропивницького вищого професійного училища Кіровоградської області розглянула деякі аспекти, щодо організації освітнього процесу в інклюзивних групах закладу.

Лариса Блідна, методист Вищого професійного училища №36 Хмельницької області, у своєму виступі підкреслила важливість роботи з батьками дитини з особливими потребами.

Юлія Порункова, практичний психолог ДНЗ «Регіональний центр професійної освіти інноваційних технологій будівництва та промисловості» Харківської області, ознайомила присутніх з досвідом соціально-психологічного супроводу учнів з особливими потребами закладу освіти, в якому вона працює.

Лариса Піковець, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області розповіла про права та можливості отримання робітничої професії здобувачами освіти з особливими освітніми потребами в ЗП(ПТ)О Дніпропетровщини.

Ірина Кудар, заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» Запорізької області у рамках заходу ознайомила учасників вебінару зі шляхами впровадження принципів адаптації здобувачів освіти з особливими потребами в освітній процес закладу освіти.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з презентацією Андрія Додонова, психолога вищезгаданого освітнього закладу. Ґрунтуючись на напрацюваннях розповів про основи психодіагностики учнів з особливими освітніми потребами у контексті інклюзивної освіти.

Заслуговує уваги доповідь Марії Гладиш, к.п.н., доцента кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету, яка поділилась досвідом роботи закладу освіти щодо формування інклюзивного освітнього середовища вишу.

На завершення заходу Лариса Двоєносова, методист НМЦ ПТО у Запорізькій подякувала присутнім за високий рівень наданої інформації та висловила сподівання на продовження продуктивної роботи щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О.

Більше фото-презентацій на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області









Комментариев нет:

Отправить комментарий