воскресенье, 26 апреля 2020 г.

З 25 травня до 9 червня 2020 року триватиме додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання для окремих категорій осіб. Ці зміни до п. 21 Календарного плану підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року внесено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 06.04.2020 № 480.
Більше інформації у вкладці ЗНО, що розташовано у цьому блозі, або за посиланням 

среда, 22 апреля 2020 г.

ЗНО 2020

Карантин вніс зміни в освітній процес, але ЗНО відбудеться за будь-яких обставин.
Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний відповів на головні запитання щодо проведення ЗНО та поділився кількома порадами з одинадцятикласниками, які зараз навчаються вдома.
Докладніше на http://mon-covid19.info/

пятница, 17 апреля 2020 г.

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ



За організацію роботи профтеху на період карантину відповідає директор. МОН
рекомендує проводити дистанційно всі освітні процеси, які можливо перевести у такий режим.

Виробниче навчання за окремими професіями (агент з організації туризму, оператор комп'ютерного набору, ІКТ, бухгалтерський облік, секретар керівника тощо) рекомендуємо організувати дистанційно.


МОН не обмежує педагогів переліком ресурсів для роботи – корисні ресурси.


Практичну частину підготовки, яку неможливо адаптувати до дистанційного навчання, пропонуємо перенести на період після карантину.


За посиланням дізнаєтесь:



  • Як вести класні журнали?
  • Як проводити навчання за дуальною формою?
  • Як відбувається навчання при установах виконання покарань?
  • Як буде проведено конкурс WORLDSKILLS UKRAINE?
  • ЗАВЕРШЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
  • ВСТУПНА КАМПАНІЯ
  • ВЧИТЕЛЯМ (Зарплата, атестація)



вторник, 14 апреля 2020 г.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Транспортні технології та безпека дорожнього руху»

14 квітня 2020 року Національний університет «Запорізька політехніка» спільно з Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області провели у дистанційній формі Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Транспортні технології та безпека дорожнього руху».
У заході взяли участь науково-педагогічні працівники, педагогічні працівники, студенти закладів вищої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької, Львівської, Луганської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Київської, Чернігівської областей і Республіки Білорусь.
Під час Всеукраїнської науково-практичної конференції обговорено такі проблемні питання: проблеми розвитку транспортних систем; перспективи розвитку сучасних транспортних технологій; сучасні методи організації дорожнього руху; безпека дорожнього руху та запобігання ДТП; сучасні методи дослідження транспортних систем; нові технології на транспорті як результат розвитку наукових ідей.
Від Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області у дистанційному форматі конференції взяв участь директор, Олександр Паржницький, з презентацією на тему «Запобігання ДТП на пішохідних переходах».




100 млн гривень — саме стільки ми разом із Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій зберегли на створення навчально-практичних центрів в умовах секвестру Державного бюджету. Це є недостатньою, але потрібною та важливою підтримкою інфраструктури у закладах профосвіти. Ще декілька місяців тому ми розраховували, що спрямуємо понад чверть мільярда гривень на створення таких центрів. Для того, щоб ці кошти були прозорими та ефективними, запровадили чіткий конкурс, на який подалися сотні закладів із усіх регіонів країни. Зараз ми готуватимемо рішення, за яким розподілятимемо кошти між тими профтехзакладами, що подали заявки на конкурс. Я дякую всім, хто допоміг відстояти ці гроші. Цей результат є особливим в умовах економічних втрат, що зазнає наша країна через пандемію COVID-19. Однак пам’ятаймо, що якщо ми хочемо сучасної інфраструктури та комфорту довкола, нам потрібно інвестувати в освіту фахівців та обладнання, на якому вони вчитимуться. Саме інвестиції в освіту та науку в перспективі дають економічне зростання.

четверг, 9 апреля 2020 г.

ЗАКЛАДИ ПРОФОСВІТИ МАЮТЬ ДИСТАНЦІЙНО ПРОВЕСТИ АТЕСТАЦІЮ ВИПУСКНИКІВ — ЛИСТ МОН

Якщо державна кваліфікаційна атестація випускників профтехів припадає на період карантину, заклад має організувати її у дистанційній формі. Таке роз’яснення надає Міністерство освіти і науки у листі щодо завершення навчального року в профтехах, який був розісланий сьогодні, 8 квітня 2020 року.

“Зараз ми маємо ситуацію, коли велика частина учнів профтехзакладів чекає завершення карантину, щоб пройти кваліфікаційну атестацію та отримати диплом. Аби вони не втрачали час, ми просимо заклади провести атестації дистанційно і у такий спосіб перевірити знання та вміння випускників”, — пояснив заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

воскресенье, 5 апреля 2020 г.

Проєкт «Укрзалізниця» Ukraine WOW у онлайн-режимі

The News&Culture рекомендують відвідати проєкт «Укрзалізниці» Ukraine WOW у онлайн-режимі.

Залізниця – це люди та їх історії. Це небо за вікном: блакитне, сіре, рожеве, небо на будь який смак! Це пісні, які ти слухаєш у навушниках та книги, прочитані в дорозі. Це присмак чаю, аромат польових квітів та купа спогадів, і усе це – важливі незабутні моменти. Від сходу до заходу, із півночі до півдня Україна дійсно вражає.

Сучасні технології у поєднанні із сучасним мистецтвом занурюють глядача в красу рідного краю та переносять у будь-які місце й час. Від Ukraine now до Ukraine wow – лише одна риска в літері, та сім тематичних зон.

суббота, 4 апреля 2020 г.

Підбірка корисних онлайн-ресурсів


✅ Онлайн платформа Prometheus пропонує  підготуватись до тесту з української мови та літератури, історії України, математики та англійської мови. На платформі можна знайти не лише курси до ЗНО, а й інші цікаві можливості.


✅ На телеканалі «Рада» та на Youtube-каналі Міністерства освіти й науки можна переглянути кілька уроків із української мови та літератури.

✅ Міжнародний онлайн-проєкт Coursera відкрив доступ до понад 3800 курсів і 400 спеціалізацій (до 31 липня). Переважно відкрили курси тих університетів, освітній процес яких постраждав через карантин. Можна навчитись чому завгодно.

✅ Виступи з TEDxKyiv – відеобібліотека з цікавими лекціями про все на світі.

✅ Ще один крутий майданчик із лекціями – проєкт WiseCow. Небанальні розмови про кіно, музику, літературу, історію та моду.

✅ Освітній ресурс Khan Academy позиціонує себе як можливість здобути освіту всім із будь-якого куточка планети. Можна знайти модулі з безлічі предметів – на будь-який смак.

✅ Освітній хаб EduHub.in.ua відкрили вільний доступ до 9 своїх лекції за темами: «Управління людьми і проєктами», «Емоційний інтелект», «Персональна ефективність», «Продажі і комунікації», «Мистецтво викладання», «Школа HR», «Діти покоління Z», «Екологія», «Чесна країна».

✅ Платформа EDX дозволяє пройти онлайн-курси від топових світових університетів. Цікаво те, що там є великий вибір рідкісних мов для вивчення, спеціалістів з яких на ринку не так багато. Тож, якщо ви хочете опанувати рідкісну професію – це хороший варіант.

✅ Чудовий безкоштовний варіант від Google для вивчення онлайн-маркетингу. Можна навіть отримати сертифікат, який добре схвалюється роботодавцями. Курси досить прості та з цікавою «гуглівською» графікою.



#карантин_запоріжжя #залишайтесь_вдома
за матеріалами  @svoboda_radio