пятница, 18 декабря 2020 г.

 


📢 19 грудня відбудеться презентація модернізованої системи автоматизації інклюзивно-ресурсних центрів та мобільного застосунку для допомоги батькам дітей з особливими освітніми потребами і фахівцям ІРЦ.
О 10:00 год. на YouTube-каналі https://youtu.be/GDmzDPmAqyQ та Facebook-сторінці
Міністерство освіти і науки України
буде презентовано:
👉 покращений та зручніший інтерфейс, розширений функціонал порталу https://ircenter.gov.ua, який суттєво модернізовано, приведено у відповідність з загальними вимогами зручності для користувачів відповідних програмних рішень;
👉 сучасний мобільний застосунок АС «ІРЦ», який розміщено для загальнодоступності на PlayMarket і AppStore.

пятница, 11 декабря 2020 г.

Напрями модернізації професійної підготовки/перепідготовки кадрів для потреб регіону

 Трансформаційні процеси, що відбуваються, поставили питання про необхідність серйозних перетворень в системі професійної підготовки / перепідготовки кадрів, приведення структури професійної освіти у відповідність з потенційним попитом на ринку праці, ресурсною базою регіону, вимогами роботодавців.

З 07 по 11 грудня 2020 року на контенті Google Meet педагогічні працівники  ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» та представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області прослухали курс «Сучасне дидактичне забезпечення підготовки кваліфікованих робітників» в рамках проєкту «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці».

 В рамках курсу директоркою Наталією Самойленко та методисткою Іриною Смирновою Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області були розглянуті:

- деякі аспекти розроблення робочих навчальних програм і планів для професійного навчання;

- інструменти фасилітації в освіті;

- організація та проведення інтерактивного уроку в контексті змішаного та дистанційного навчання.

 Програма була наповнена практичними завданнями під час яких використовувалось сучасне обладнання: розробка та створення інтерактивного уроку у додатку Mentimeter та Nearpod.

 Після закінчення курсу, всі учасники висловили одностайну думку, що даний курс є актуальним і спрямовано на формування кадрового потенціалу регіону. Шляхом моделювання й оптимізації інноваційно-освітнього процесу на основі формування вимог ринкової кон'юнктури дозволить підвищити ефективність професійної підготовки / перепідготовки кадрів для промислового регіону.

Оксана Матяшева, 
лаборант НМЦ ПТО у Запорізькій області

среда, 9 декабря 2020 г.

Сучасні технології як інструмент управління якістю освіти

Креативна організація освітнього процесу передбачає нові інформаційні технології, які активно використовуються в освіті.

09 грудня 2020 року на контенті Google Meet проведено другу зустріч  з педагогічними працівниками ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» та представниками Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області з курсу «Сучасне дидактичне забезпечення підготовки кваліфікованих робітників» в рамках проєкту «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці».

Ірина Смирнова, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, у ході відеолекції розповіла про організацію та проведення інтерактивного уроку в контексті змішаного та дистанційного навчання з використанням сучасних технологій в освіті (додатки Mentimeter та Nearpod).

Спікер акцентувала увагу на компетентнісному підході при організації освітнього процесу, який вимагає від викладача зміни процесу навчання: створювати презентації, інтерактивні завдання та ділитися цим з учнями під час уроку. Результати тестування та опитувань зберігаються і можуть аналізуватися надалі. Все це може бути приводом для насичених дискусій і засобом самовираження.

Учасники курсу висловили подяку доповідачу за актуальний, цікавий та корисний виступ.

Оксана Матяшева,
лаборант НМЦ ПТО у Запорізькій області

понедельник, 7 декабря 2020 г.

Фасилітація, як метод інтерактивного навчання

 На платформі Zoom 07 грудня 2020 року Наталією Самойленко, директоркою Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, проведено заняття з курсу «Сучасне дидактичне забезпечення підготовки кваліфікованих робітників» в рамках проєкту «Модернізація системи професійно-технічної освіти для потреб регіонального ринку праці».

У ході зустрічі Наталією Самойленко розглянуто історичний аспект зародження технології фасилітації в сучасній освіті. Розкрито сутність фасилітації як педагогічної категорії та можливості реалізації цієї технології в інтерактивній освітній взаємодії.

У заході взяли участь адміністрація та педагогічні працівники  ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище», представники Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

На завершення заходу директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький зазначив, що технологічність як мобільне і методологічне вміння в структурі повної педагогічної компетентності служить базою, на якій виникають високий професіоналізм і динамічність.

Оксана Матяшева, 
лаборант НМЦ ПТО у Запорізькій області

четверг, 26 ноября 2020 г.

Співраця із Запорізьким національним університетом



Вебсемінар «Психолого-педагогічні підходи інклюзивного навчання в освітньому просторі»


25 листопада 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебсемінар «Психолого-педагогічні підходи інклюзивного навчання в освітньому просторі».

Вітальним словом відкрила захід Лариса Двоєносова, методист НМЦ ПТО  у Запорізькій області й запросила до виступу Марію Гладиш, к.п.н.,  доцента кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології  Запорізького національного університету. Спікер ознайомила присутніх зі специфікою роботи із молоддю з особливими освітніми потребами у закладі вищої освіти. Пані Марія розповіла про заняття школи педагогічної майстерності, у якій насамперед увагу приділяють нормативно-правовим, психолого-педагогічним, організаційно-методичним аспектам діяльності викладача вищої школи, зокрема, організації самостійної та індивідуальної роботи студентів, роботі з навчально-методичними комплексами дисциплін тощо.

четверг, 12 ноября 2020 г.

 Адреса кімнати: https://pruffme.com/landing/u266097/tmp1605008174

План заходу 




Інклюзивно-ресурсний центр: принципи взаємодії дитини, батьків та закладу освіти

 

Про вебінар

Вебінар передбачає висвітлення багатьох питань комплексної взаємодії ІРЦ, батьків та закладу освіти для забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами. Учасники дізнаються більше про інклюзивно-ресурсний центр (які послуги можна отримати, звернувшись туди), а також про створення середовища довіри та включення в закладі освіти. Під час онлайн-зустрічі також будуть розглянуті питання спільної діяльності вчителя інклюзивного класу та асистента педагога. Також слухачі отримають відповіді на питання щодо організації інклюзії в закладі освіти, проведення корекційно-розвиткових занять, особливостей роботи команди супроводу, а також надання психолого-педагогічних послуг під час дистанційного навчання. 

План вебінару:

  1. ІРЦ 24/7: воно вам треба!?
  2. Заклад освіти – індекс інклюзії.
  3. Спільне викладання за принципом Co-teaching.
  4. Панельна дискусія. Активний фідбек.

Кому це буде корисно:

учителям-предметникам, класним керівникам, адміністраторам закладів освіти, асистентам педагога, батькам дітей з ООП, корекційним педагогам, фахівцям ІРЦ.


За матеріалами освітноього проєкту "На урок"



четверг, 29 октября 2020 г.

Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О»

 




28 жовтня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О».

Відкрив захід Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області ознайомивши учасників із закладами професійної (професійно-технічної) освіти, де створені спеціальні класи для навчання дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти, де відбувається професійна підготовка осіб з особливими освітніми потребами. Він підкреслив важливість проведення вебінару та побажав усім учасникам плідної роботи.

Олена Кулинич, заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» поділилась досвідом закладу освіти розповівши, про відсутність перепонів для надання освітніх послуг з отримання професій особам, що здобули базову середню освіту за спеціальною програмою. Тому що здобуття професійних компетентностей відбувається згідно з навчальними планами без надання повної загальної середньої освіти, яку отримують у форматі «вечірньої школи», на підставі договорів з закладами загальної середньої освіти. Заклад освіти надає багатопрофільну підготовку кваліфікованих робітників, саме: професії будівельного, художнього профілю та економічно-адміністративного напряму.

четверг, 22 октября 2020 г.

Вебінар за темою «Формування математичних компетенцій за допомогою ІКТ»

 


21 жовтня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Формування математичних компетенцій за допомогою ІКТ».

Альона Бондаренко, викладач математики  ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» ознайомила учасників зі зручними програмами, які вона використовує при поясненні нового матеріалу та закріпленні пройденого, такі як: «Gran», «DG», «MathCad», «Statistika», «Maple», «Stadia», «SolidWorks», «Matimatika» та ін. Спікер на слайдах більш детально ознайомила з кожною програмою,  звернувши увагу, що за допомогою  їх можна вирішувати різні завдання такі, як: створення конструкторської документації, промисловий дизайн, інженерний та графічний аналіз, механообробка та інше.

Також пані Альона запропонувала до перегляду невеликі відео екскурси до деяких із програм, які вона використовує  в освітньому процесі.

 Більше інформації на сайті НМЦПТО у Запорізькій області 

среда, 21 октября 2020 г.

Вебінар за темою «Розвиток критичного мислення на уроках математики і фізики»

20 жовтня 2020 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти у Запорізькій області відбувся вебінар за темою «Розвиток критичного мислення на уроках математики і фізики».

Зоя Цілуйко викладач математики ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» розповіла, що сучасних здобувачів освіти важко мотивувати до пізнавальної діяльності, учні інколи відчувають труднощі в сприйнятті навчального матеріалу. Важливо під час занять створити ситуації успіху, щоб дати змогу кожному розкритися повністю.

Більше фото на сайті НМЦПТО у Запорізькій області 

вторник, 20 октября 2020 г.


Адреса кімнати: https://pruffme.com/landing/u266097/tmp1600255653

Запрошуються педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти та закладів професійної (професійно-технічної) освіти.





 

пятница, 9 октября 2020 г.

WorldSkills Ukraine

 8 жовтня 2020 року на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» м. Запоріжжя продовжується II (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за компетенціями «зварювальні роботи» та «експлуатація та обслуговування залізничного транспорту». Конкурсне завдання останнього включає в себе знання будови та призначення обладнання локомотива та вміння керування локомотивом.

Результати змагань «WorldSkills Ukraine» будуть оголошені 13 жовтня в онлайн-форматі, дипломи та подарунки переможці отримають поштою.


Більше фото на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області

четверг, 8 октября 2020 г.

WorldSkills Ukraine

 


Довгоочікуванний ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за трьома компетенціями: «зварювальні роботи», «кладка цегли» та «експлуатація та обслуговування залізничного транспорту» стартував у Запоріжжі.

Захід відвідали Єгор Семенков, перший заступник голови обласної ради; Віталій Тишечко, заступник голови облдержадміністрації та Олександр Свистун, заступник голови облдержадміністрації (стажування); Олена Сороченко, заступник директора департаменту – начальник управління координації діяльності навчальних закладів та аналітичної, планово-економічної, кадрової роботи Запорізької ОДА; Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області; Олександр Мироненко, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь»; Сергій Койпиш, начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь»; Ірина Дуднік, директор Запорізького обласного центру зайнятості; Валерій Сапронов, заступник виконавчого директора Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців «Потенціал» та представники підприємств міста.



Слідкуйте за новинами на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій обл.

среда, 7 октября 2020 г.

WorldSkills Ukraine

Сьогодні була присутня на ІІ (фінальному) етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за трьома компетенціями: «зварювальні роботи», «кладка цегли» та «експлуатація та обслуговування залізничного транспорту», який стартував у Запоріжжі.

Враження просто неймовірне. Більше фото на сайті НМЦПТО у Запорізькій області 




понедельник, 5 октября 2020 г.

Урочистий захід з нагоди святкування Дня працівників освіти

 


6 жовтня 2020 року у  центральному парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» (комплекс «Sunrise Park») відбувся урочистий захід з нагоди святкування Дня працівників освіти.

На святі були присутні Олександр Свистун, заступник голови облдержадміністрації (стажування);  Зінаїда Бойко, керівниця апарату облдержадміністрації;  Григорій Самардак, голова Запорізької обласної ради;  Олена Сороченко, заступник директора департаменту – начальник управління координації діяльності навчальних закладів та аналітичної, планово-економічної, кадрової роботи Запорізької ОДА;  Надія Гринь,  голова Запорізького обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки та Олександр Головко, голова Ради Запорізької обласної федерації роботодавців; Валерій Сапронов, заступник виконавчого директора Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців «Потенціал», які нагородили відзнаками найкращих педагогів Запорізької області.

Також на свято були запрошені Олександр Паржницький, директор НМЦ ПТО у Запорізькій області та керівники закладів вищої освіти й фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти; загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, інтернатних закладів освіти та інші. Самі теплі привітання були адресовані «ветеранам» системи професійно-технічної освіти, які підготували велику кількість кваліфікованих робітників для Запорізького регіону.

Педагогічні колективи закладів професійної (професійно-технічної) освіти були нагородженні Почесними орденами і грамотами Запорізької обласної федерації роботодавців.

 Більше фото/відео на сайті НМЦПТО у Запорізькій області 

среда, 30 сентября 2020 г.

«Машиніст тепловоза», кваліфікація: «Помічник машиніста тепловоза»

 29 вересня 2020 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Машиніст тепловоза», кваліфікація: «Помічник машиніста тепловоза».

Організатори конкурсу: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

За рішенням журі переможцем конкурсу став здобувач освіти Державного навчального закладу «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» Алексов Данило Дмитрович. До конкурсу учня готували майстер виробничого навчання Пересипкін Володимир Михайлович та викладач Кисленко Іван Вікторович.

пятница, 25 сентября 2020 г.

«Штукатур»

     24 вересня 2020 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Штукатур».

    Організатори конкурсу: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації та Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
    Метою конкурсу було закріплення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок, популяризація фахових здобутків кращих фахівців з професії «Штукатур».

    За рішенням журі переможцем конкурсу став здобувач освіти Державного навчального закладу «Бердянський центр професійно-технічної освіти» Цвігун Іван. До конкурсу учня готувала майстер виробничого навчання Проскуровська Надія Григорівна та викладач Машталєр Світлана Олексіївна.

    Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учень Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Іванченко Олександр та учень Державного навчального закладу «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти» Марчинко Валентина.

Більше інформації на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій області 





среда, 23 сентября 2020 г.

«Верстатник широкого профілю»

 22 вересня 2020 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти Запорізької області з професії «Верстатник широкого профілю».

Від НМЦ ПТО у Запорізькій області на конкурсі були присутні: Олександр Паржницький, директор;  Світлана Петерик, заступник директора; методисти: Андрій Костюк, Марина Таран та  Лариса Двоєносова.

За рішенням журі переможцем конкурсу став учень Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Мазанко Віктор.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли учні Державного навчального закладу «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»  Мартинов Володимир та учень Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» Парванов Андрій.

Більше інформації на сайті НМЦ ПТО у Запорізькій обл. за посиланням






пятница, 18 сентября 2020 г.

«Електрогазозварник»

17 вересня 2020 року була присутня на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти Запорізької області з професії «Електрогазозварник».

Від НМЦ ПТО у Запорізькій області на конкурсі були присутні: Олександр Паржницький, директор;  Світлана Петерик, заступник директора; методисти: Андрій Костюк, Марина Таран та  Лариса Двоєносова.

За рішенням журі переможцем конкурсу став ученик Державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Єремка Дмитро.

Почесні ІІ та ІІІ місце зайняли ученик Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Лачинов Максим та учень Державного навчального закладу «Бердянський машинобудівний професійний ліцей» Решетник Дмитро.



среда, 16 сентября 2020 г.

«Перукар»


15 вересня 2020 року на базі ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу» відбувся  ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії «Перукар».
Організатори: Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації; Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Від НМЦ ПТО у Запорізькій області на конкурсі були присутні: Олександр Паржницький, директор;  Світлана Петерик, заступник директора; методисти: Андрій Костюк, Марина Таран та  Лариса Двоєносова.



понедельник, 14 сентября 2020 г.

Щодо передачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти з державної у комунальну власність


Відповідно до статті 27 Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», підготовка робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, розташованих у містах обласного значення, здійснюється з відповідних бюджетів міст обласного значення.

Зазначеною статтею передбачено здійснити передачу з державної власності у комунальну власність закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Під час підготовки відповідних пропозицій до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України для подальшої підготовки відповідного проекту рішення Кабінету Міністрів України, Міністерством освіти і науки України отримано значку кількість звернень щодо надання роз’яснень у оформленні відповідних пакетів документів.

За результатами опрацювання вже отриманих пропозицій від обласних адміністрацій виявлено значну кількість недоліків у матеріалах.

З метою прискорення здійснення процедури передачі закладів освіти з державної у комунальну власність та належного оформлення пакетів документів Міністерство освіти і науки України надає відповідні методичні роз’яснення, що додаються.
(Методичні рекомендації, розяснення щодо процедури передачі та вфрма техніко-економічного обгрунтування маєте можливість завантажит на сайті МОН України)

четверг, 27 августа 2020 г.

Серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області


26 серпня 2020 року в облдержадміністрації відбулась серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області.
На порядку денному винесене таке питання: «Освіта майбутнього очима творчого педагога».
У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко, заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун, перший заступник голови обласної ради Єгор Семенков, радниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва, тимчасово виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Захарчук.
Також на засіданні були запрошені директор НМЦ ПТО у Запорізькій області Олександр Паржницький, керівники закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти; загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, інтернатних закладів освіти та інші.

суббота, 22 августа 2020 г.

Обожнюєш малювання та креслення? Любиш годинами майструвати та конструювати? Перетвори своє захоплення на професію, ставай столяром! 😉 Вони є незамінними на будь-якому будівництві, створюй меблі, двері, музичні інструменти, декорації для кіно та багатьох інших сфер.
Деревина – унікальний матеріал, без якого не обійдеться жодна оселя. Вправний майстер, який добре працює з деревом, завжди матиме попит серед роботодавців.
Столяр – це людина, яка:
▪️ володіє всіма видами обробки деревини: вміє пиляти, стругати, розкроювати пиломатеріали, ґрунтувати, шпаклювати, лакувати тощо;
▪️ працює як вручну, так і електроінструментом;
▪️ вміє працювати як самостійно, так і у бригаді.
Де і скільки вчитися
Здобути освіту столяра можна у 164 профтехах, але багато з них навчають за інтегрованими професіями, наприклад, «Столяр будівельний-тесляр», «Столяр будівельний-монтажник систем утеплення будівель». Щоб обрати професію до душі, зайдіть за посиланням https://registry.edbo.gov.ua/search/
Після 9-го класу навчання триває три роки, після 11-го – один рік.
Де працювати
На заводах, у приватних компаніях та творчих столярних майстернях.
Про які професії ви б хотіли почути?
Не забудьте з нами поділитися! 🙂