воскресенье, 29 марта 2020 г.

Наказ МОЗ України від 28.03.2020 № 722 "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)"

Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)

Відповідно до статті 141 Основ законодавства України про охорону здоров’я, статей 6, 11 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», підпункту 14 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), пункту 4 розпорядження Кабінету Міністрів від 03 лютого 2020 року № 93 «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS – COV-2», пунктів 2.4 розділу ІІ та 3.4 розділу ІІІ Методики розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 вересня 2012 року № 751 «Про створення та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги в системі Міністерства охорони здоров’я України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313 з метою оптимізації заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом

НАКАЗУЮ:

Як краще налаштувати комунікацію вчителів та учнів на період дистанційного навчання?

Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» від Міністерство цифрової трансформації України допоможе із цим розібратися.
Під час навчання ви дізнаєтесь:
 про дистанційне навчання з прикладами;
 якими онлайн-платформами користуватися;
 про особливості дистанційних ресурсів;
 як організувати навчальний процес.
Це оперативна відповідь на світовий виклик, зумовлений поширенням коронавірусу. 

Категорія: Для новачків
Тривалість серії: 8-26 хвилин
Кількість серій: 6
Про що цей освітній серіал
Йтиметься про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші.
Для чого це вам?

суббота, 28 марта 2020 г.

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ В УМОВАХ КАРАНТИНУ – РОЗ'ЯСНЕННЯ МОН

МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів прийняти рішення про перенесення своїх засідань на період після карантину, однак у випадку нагальної потреби їх можна проводити онлайн.

Про це йдеться у листі-роз’ясненні Міністерства освіти і науки, що був надісланий органам управління у сфері освіти.

Так, в документі йдеться про те, що у випадку нагальної потреби у завершенні атестаційних процедур, що мають на меті підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань та прийняття рішення атестаційною комісією щодо проведення власних засідань у період карантину, необхідно забезпечити:

пятница, 27 марта 2020 г.

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

ДВА СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ ПОДІЙ: СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ НАВЧАЛЬНИЙ РІК, ДАТИ ЗНО ТА ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ВСТУП

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії. Про це сьогодні, 26 березня 2020 року, повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН.
“Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином”, – зазначила Любомира Мандзій. 

ПЕРШИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ДО 1 ТИЖНЯ ЧЕРВНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.
Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.
ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня.
Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

четверг, 26 марта 2020 г.

Про закінчення навчального року

26 березня т.в.о. Міністра освіти і науки Lubomyra Mandziy розповіла про закінчення навчального року, роботу шкіл в період карантину та проведення ЗНО і вступної кампанії у 2020 році.

З-поміж запитань, на які Любомира Мандзій надала відповіді:
 Коли закінчиться нинішній навчальний рік?
 Коли відбудеться ЗНО?
 Як відбуватиметься вступна кампанія?
 Як працювати школам в період карантину?
Документи, про які йшла мова під час трансляції:
📄 Щодо особливостей організації освітнього процесу під час карантину https://bit.ly/3duzwlh
📄 Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину https://bit.ly/3doTiyq
📄 Про умови та оплату праці працівників закладів освіти і науки в умовах карантину https://bit.ly/2UjBhtR
📄 Про неприпустимість примусового виселення здобувачів освіти або надання таких рекомендацій здобувачам освіти https://bit.ly/2WMlg15
Посилання на відео



Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня включно

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні.
Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.
Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Докладна інформація про це буде оприлюднена на сайті МОН завтра.
Докладніше: bit.ly/2wBaTmi

среда, 25 марта 2020 г.

Сервіси дистанційного навчання для вчителів

Добірка сервісів для дистанційного навчання для вчителів від Оленки Северенчук та команди Мінцифри
ДЕ ЧИТАТИ ПРО ДИСТАНЦІЙНУ ОСВІТУ?
За пошуковими словами «карантин» і «дистанційна освіта» знайдете чимало цікавого!
 ДЕ ГОТУВАТИСЯ ДО ЗНО?
Гейміфікована платформа з безкоштовними курсами з української мови та літератури,

вторник, 24 марта 2020 г.

ОНЛАЙН-РЕСУРСИ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПРОФТЕХІВ

КУХАР:

ПЕРУКАР:

  • Посібник «Основи санітарії і гігієни у сфері послуг»

ШВАЧКА:

  • Посібник «Технологія виготовлення чоловічих штанів»

ТРАНСПОРТНА ГАЛУЗЬ:

МАШИНОБУДІВНА ГАЛУЗЬ:

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА ГАЛУЗЬ:

ВЕБІНАРИ ТА МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ ВІД НМЦ:

Підготовка до ЗНО

Черговий урок з підготовки до ЗНО під час карантину вже на YouTube-каналі.
Приєднуйтесь за посиланням: youtu.be/lipCfld794w
Докладніше: bit.ly/2QhQ3iv

понедельник, 23 марта 2020 г.

Про особливості дистанційного навчання у ЗП(ПТ)О

23 березня, заступник Міністра Петро Коржевський розповів про особливості дистанційного навчання у закладах профосвіти під час карантину.
Серед питань, які роз’яснив Петро Коржевський:
  • чи мають викладачі та майстри виробничого навчання щодня відвідувати заклад?
  • як оплачувати працю педагогів?
  • чи можуть викладачі йти у відпустку чи лікарняний?
  • що робити з виробничою практикою та кваліфікаційною атестацією студентів?
Відео трансляції за посиланням 

10 музеїв світу, які можна відвідати віртуально поки ви на карантині

Міста світу один за одним ідуть на карантин, мільйони людей змушені залишатися під замком. Але і в цій ситуації можна провести час комфортно і з користю, адже інтернет і зручне ліжко ніхто не відбирав.

Об'єднавшись з рядом відомих світових музеїв і галерей, онлайн-сервіс Google Arts And Culture пропонує користувачам відправитися в безкоштовні віртуальні тури і відвідати відомі виставки в музеях Нью-Йорка, Лондона, Амстердама та інших міст. theLime зібрав 10 найбільш привабливих екскурсій, які можна відвідати сьогодні без ризику для здоров'я.

пятница, 20 марта 2020 г.

Що треба знати про новий коронавірус? Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом

Яка ситуація в Україні?

Увага: Постановою Кабінету Міністрів України з 18 березня по 3 квітня введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також з 17 березня робота метрополітенів.

Увага: з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових заходів (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших), у яких бере участь понад 10 осіб.

Увага: На сьогодні ліків для лікування чи профілактики коронавірусу COVID-19 не існує. Не довіряйте шахраям, які пропонують їх придбати, і не вживайте сумнівних препаратів. У разі підтвердження наявності коронавірусу лабораторними дослідженнями пацієнту в ізоляції надається симптоматичне лікування.


вторник, 17 марта 2020 г.

Коронавирус: советы бабушки Розы


Уряд прийняв рішення про заборону пасажирських перевезень та обмежив кількість учасників масових заходів 10 особами

На виконання доручення Президента України та рішення Державної комісії з питань ТЕБ і НС Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Постановою введена заборона залізничного, авіа- та автобусного міжміських та міжобласних пасажирських перевезень, а також робота метрополітенів.

Документом, зокрема, заборонено з 18 березня по 3 квітня:

понедельник, 16 марта 2020 г.

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ КУРСІВ З ПІДГОТОВКИ ДО ЗНО ПІД ЧАС КАРАНТИНУ НА ТК «РАДА» ТА YOUTUBE-КАНАЛІ МОН

17 березня 2020 року, о 18:30 стартує трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН – починаємо з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України.
«Карантин ніколи не сприяє якісному навчанню. Учні випускних класів особливо від цього страждають. Саме тому з ініціативи Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій ми хочемо нагадати про те, що існують якісні онлайн-інструменти підготовки до ЗНО. Ми дуже вдячні нашим партнерам – EdEra, Prometheus, BeSmart та Освіторії – за те, що зголосились поділитися своїм контентом та дозволили транслювати його на телеканалі “Рада” та YouTube-каналі МОН. Ті, хто мають якісний інтернет, зможуть ознайомитися з уроками під час трансляцій та швидко вибрати для проходження найкращий для себе курс. Ті, хто не мають якісного підключення, зможуть дивитися уроки на ТК “Рада”», – відзначила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

МОН ОНОВИЛО ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ: ЩО ЗМІНИТЬСЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ?

Вступна кампанія до закладів професійної освіти у 2020 році відбуватиметься за оновленими Правилами прийому. Тепер вступникам потрібно подавати менше документів для зарахування, а підприємствам буде простіше направляти фахівців на підвищення кваліфікації.

Що зміниться для вступників?

пятница, 13 марта 2020 г.

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ДОДАТОК ДОСТУПНОСТІ МІСТ ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЬЮ

 
Громадська організація Доступно.UA створила додаток TosMap − мапу доступності українських міст для людей з інвалідністю.
Завдяки додаотку можна буде швидко знайти локацію, дружню до людей з інвалідністю, батьків з маленькими дітьми, візочками та інших представників маломобільних груп населення.
Наразі на мапі 14 українських міст, але з часом планують додати ще шість міст, на яких буде більше, ніж 400 локацій.
На мапі можна буде знайти інклюзивні та безбар’єрні кафе, ресторани, держустанови, ТРЦ та бізнес-центри, банки, навчальні заклади, музеї, аптеки та залізничні вокзали − тип локації можна обирати за допомогою фільтру.
У TosMap можна перевірити зручності локації: чи є там пандус, сходи, зручні вбиральні, паркінг і велопарковки.
Пізніше користувачі TosMap також зможуть долучитися до створення мапи й додавати свої локації.
Додаток можна завантажити в Google Play та App Store.

четверг, 12 марта 2020 г.

Лист про вжиття заходів



Лист "Про проведення евалюації вебсайтів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області у 2020 році"

Пробне ЗНО змінено дати проведення

Із  метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Тестування з української мови і літератури проходитиме 4 квітня 2020 року, тестування з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.
Звертаємо увагу учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання, що вони мають повторно видрукувати запрошення-перепустки.
За матеріалами УЦЯО

вторник, 10 марта 2020 г.

У Запоріжжі вирішують проблему із працевлаштуванням демобілізованих ветеранів АТО

Перед нашим суспільством уже кілька років поспіль стоїть важливе завдання: знайти ефективні методи допомоги людям, які пройшли війну. Крім юридичної допомоги, медичної, психологічної та соціальної реабілітації, невід’ємною частиною повноцінної адаптації ветеранів АТО до мирного життя є економічна складова — тож особлива увага приділяється створенню можливостей для їх працевлаштування.
Проект ПРОМІС не стоїть осторонь проблем ветеранів і в рамках Фонду сприяння розвитку малих і середніх підприємств спрямовує свої ресурси на підтримку ініціатив, що допомагають учасникам АТО отримати потрібну кваліфікацію та роботу. Одним із переможців конкурсу спеціальних грантів цього Фонду став проект «Створення умов для професійної перекваліфікації учасників АТО в Запоріжжі», ініційований ГО «Товариство ветеранів АТО Запоріжжя». Проект запоріжців націлений на те, щоб допомогти демобілізованим повернутися до звичного й повноцінного життя та, зокрема, отримувати стабільний заробіток.
Утілення проекту передбачало створення пілотного навчального центру перекваліфікації ветеранів АТО за спеціальністю «Газоелектрозварювальник». Фахівці дочірнього підприємства «Запорізький навчально-курсовий комбінат», на базі якого відбулося навчання, адаптували навчальну програму до способу й термінів реалізації проекту: дві групи ветеранів навчалися по 2,5 місяці. За підсумком 42 ветерани АТО могли похвалитися сертифікатами про успішне завершення перекваліфікації.
Більше інформації за посиланням 

ЗНО для дитини з особливими освітніми потребами

Щороку зростає кількість учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у закладах загальної середньої освіти. Інклюзивне навчання, організоване у таких закладах, створює рівні можливості для всіх дітей та забезпечує їх право на освіту. 
За даними МОН, у 2019 році кількість учнів з ООП зросла на 61,2% http://bit.ly/2Q5YzAU. Відповідно, щороку збільшується й кількість абітурієнтів з особливими освітніми потребами, які хочуть і мають право на здобуття вищої освіти. 
Абітурієнти з інвалідністю в межах певних квот мають право на вступ за співбесідою або за результатами вступних іспитів. Детальніше про це можна дізнатися, прочитавши Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2020 році http://bit.ly/2Ow5jY5 та Правила прийому до відповідного закладу вищої освіти, які розміщені на його вебсайті. 
Учні з особливими освітніми потребами мають право на рівний доступ до проходження зовнішнього незалежного оцінювання за місцем їх проживання (перебування). Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) забезпечує дотримання прав вступників і створює особливі (спеціальні) умови в пунктах тестування, якщо дитина потребує цього.
ДЛЯ КОГО МОЖУТЬ СТВОРЮВАТИСЯ СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ СКЛАДАННЯ ЗНО?

вторник, 3 марта 2020 г.

Для закладів фахової передвищої освіти та ЗП(ПТ)О ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ щодо проведення Всеукраїнського вебінару

19 травня 2020 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області буде проведено Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О».
Запрошуємо до участі у зазначеному заході керівників та педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області (з отриманням спікерами сертифікатів).
Бажаючим взяти участь у заході пропонуємо до 17 квітня 2020 року заповнити заявку за Google формою, яка розміщена за посиланням:

Про участь у Всеукраїнському вебінарі «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О»

19 травня 2020 року Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області буде проведено Всеукраїнський вебінар на тему «Досвід колег щодо впровадження інклюзивних підходів у ЗП(ПТ)О».
Запрошуємо до участі у зазначеному заході керівників та педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти (з отриманням спікерами сертифікатів). 
Бажаючим взяти участь у заході пропонуємо до 17 квітня 2020 року заповнити заявку за Google формою, яка розміщена за посиланням: